مشاوره طلاق | مشاوره طلاق و قبل از جدایی | بهترین مرکز مشاوره خانواده

مشاوره طلاق چیست؟ متأسفانه، گاهی اوقات ازدواج موفق نمی شود مشاوره درازمدت طلاق بهترین گام بعدی است

۱,۰۶۰

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق و قبل از جدایی

 

مشاوره طلاق چیست؟ متأسفانه، گاهی اوقات ازدواج موفق نمی شود مشاوره درازمدت طلاق بهترین گام بعدی است. در حالی که پایان ازدواج برای برخی ازافراد آسان است، اغلب اوقات وضعیت استرس زا است. یک یا هر دو طرف در ازدواج ممکن است طیفی از احساسات، از جمله غم و اندوه، خشم، سردرگمی، ترس، شرم، اضطراب و غیره، حتی اگر یکی یا هر دو شرکای مایل به ترک هستند، تجربه کنند. اگر کودکان درگیر شوند، سطوح استرس می تواند حتی بیشتر باشد.

 

 

بنابراین، مشاوره در مورد طلاق نوعی مشاوره است که اغلب برای کاهش استرس طلاق استفاده می شود. مشاوره می تواند به شما یا شریک زندگی شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا طلاق نگیرید یا اینکه مجددا ازدواج کنید و یا  از زندگی متاهلی به زندگی مجردی منتقل شوید.

مشاوره طلاق چیست؟ اگر در مورد طلاق، در وسط طلاق، و یا بعد از طلاق چالش های خود را تجربه کنید، نیاز دارید تا در جای مناسب قرار  بگیرید. در فهرست آنلاین مشاوره، مأموریت ما یافتن یک مشاور متخصص و مشاوره  طلاق آسان و راحت برای شماست. شما می توانید برای یک درمانگر که نیازهای شما را برآورده می کند را جستجو کنید.

 

چرا مشاوره طلاق؟

 

مزایای بسیاری در مشاوره های طلاق وجود دارد، از جمله:

 • یادگیری نحوه حل و فصل مناقشات در یک راه سالم و موثر. یک مشاور مشاوره طلاق برای کمک به شناسایی و یادگیری مهارت های ارتباطی موثر آموزش داده می شود.
 • یادگیری نحوه پردازش و حل مسائل حل نشده. مشاوره یک محیط امن برای شما برای بیان احساسات یا احساسات منفی است و به سمت رشد شخصی خودتان کار می کند.
 • درک بهتر نیازهای شریک زندگی و مهمتر از آن، درک بهتر و درک نیازها و خواسته های خود.

هنگام کار با یک مشاور طلاق، شما و / یا شریک زندگی خود را به فضایی برای بررسی رابطه خود، اهداف آینده و خواسته های خود انتقال می دهد. درمانگران مجرب به شما یک محیط امن را می دهند تا بتوانید الگوهای رفتاری فرد و روابط خود را کشف کنید و همچنین راه هایی را برای اقدامات و مکالمات خود در نظر بگیرید. اگر تصمیم بگیرید که آیا طلاق بگیرید یا نه، یک مشاور می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که برای شما چه چیزی مناسب است. هنگامی که پس از طلاق رفتن به یک زندگی واحد، یک مشاور می تواند به شما کمک کند تا به همان شیوه ای که برای شما مناسب است حرکت کنید.

 

مشاوره طلاق چیست؟

 

مشاوره طلاق، گاهی اوقات مشاوره تشخیصی نامیده می شود، نوعی از روان درمانی است که به زوج ها کمک می کند تا کشف، شناسایی و حل اختلافات را در تلاش برای درک اینکه آیا هر دو شریک می خواهند طلاق یا چگونه پس از طلاق حرکت کنند. ما به مشاوره اعتقاد داریم، زیرا زمانی که ما از طریق مشکلات ما با یک مشاور مشغول صحبت می کنیم، ما خودمان را درک می کنیم. ما ابزارهایی برای تصمیم گیری های عمدی درباره روابط ما و ایجاد تغییراتی که زندگی روزمره ما را بهبود می بخشد، ارائه می کنیم.

چگونه می توانم یک مشاور طلاق خوب پیدا کنم؟

 

ما می دانیم که پیدا کردن یک مشاور رسمی طلاق، یکی که در دسترس و درک وضعیت کند، آسان نیست. به همین دلیل ما دایرکتوری مشاوره آنلاین را ایجاد کردیم. با استفاده از ابزار جستجوگر درمانگر ما، شما می توانید یک درمانگر برای کار با شما در هر نقطه پیدا کنید. این مفید است اگر شما نمی توانید درمانگر در منطقه خود را که مناسب نیازهای شما است را پیدا کنید، اگر می خواهید یک راه حل انعطاف پذیر برای دیدار با یک درمانگر، یا اگر شما ترجیح می دهید با یک متخصص در بیشتر محیط دیجیتال ملاقات کنید.

مشاوران چگونه می توانند به من کمک کنند؟

آیا می خواهید در مورد افسردگی، چالش های طلاق، اضطراب رابطه، مسائل روانشناختی فردی، چالش های والدین و فرزندان یا هر چیز دیگری صحبت کنید، می توانید به سرعت به طور آنلاین به چالش های خود رسیدگی کنید. هر یک از مشاورین ما در یکی از حرفه های زیر آموزش دیده و تأیید شده است:

 • مشاوره
 • مربیگری زندگی
 • مشاوره طلاق
 • هیپنوتراپی

 

آیا مشاوران تأیید شده اند؟

همه مشاوران ما تأیید شده اند ما اعتبارنامه های پزشکان و مجوز های ما را از طریق یک فرایند تایید شخصی گام به گام به منظور اطمینان از اینکه هر درمانگر مجاز به نمایش در دایرکتوری ما است، تأیید می کنیم.

قدم بعدی چیست؟

اگر مشاوره به نظر می رسد گام بعدی برای شما، مهم است که با روانشناس خود کار کنید تا بهترین درمان را برای شما پیدا کند. باز هم امیدواریم بتوانید از فهرست راهنمایی آنلاین ما برای ارتباط با درمانگران استفاده کنید. اطلاعات بیشتری کسب کنید و امروز شروع کنید.

آنچه که در طول پروسه طلاق اتفاق می افتد

 

به طرق مختلف، طلاق می تواند به عنوان یک ضرر و زیان احساس شود، همانند از دست دادن یکی از عزیزان در اثر مرگ. این پایان رابطه است. همانند سایر تلفات، مردم تمایل دارند تا از مراحل غم و اندوه در مورد طلاق عبور کنند. این مراحل تمایل به پیروی از یک الگوی فاز دارند، اگرچه تجربه هر فرد ممکن است متفاوت باشد. مراحل معمولی که ممکن است شما در طول روند طلاق تجربه کنید، عبارتند از:

 • انکار : در ابتدا شما ممکن است سخت در زمان پذیرش وضعیت. شما ممکن است طلاق را به عنوان یک واقعیت قبول نکنید، شاید باور کنید که همه چیز درست خواهد شد، و رابطه ادامه خواهد یافت.
 • درد و عدم اطمینان : هنگامی که انکار به پایان می رسد و طلاق اتفاق می افتد، شما ممکن است احساس غم و درد بیشتری کنید. شما در مورد پایان دادن به رابطه سرگردان هستید. اگر طرف دیگر طلاق را آغاز کرد، ممکن است احساس خسارت با احساس رد شدن نیز داشته باشید. شما همچنین ممکن است درباره آینده خود نگران باشید و شاید حتی ترس یا اضطراب داشته باشید.
 • خشم : در برخی موارد این احساسات غم و اندوه ممکن است منجر به احساس خشم شود. شما ممکن است از همسر خود عصبانی باشید. شما همچنین ممکن است در افراد دیگر در زندگی خود عصبانی باشید. در این زمان، شما می توانید احساسات منفی خود را نشان دهید، و این ممکن است به روابط دیگر و حتی فرزندان شما آسیب برساند.
 • عقد قرارداد : در بعضی موارد شما همچنین می توانید یک مرحله ای را که می خواهید وضعیت را تغییر دهید وارد کنید. شما ممکن است احساس نارضایتی در مورد چیزها داشته باشید. شما ممکن است طلاق را طلب کنید تا وضعیت ظاهرا درست شود. با این حال، چانه زنی بعید است که موفق باشد.
 • گناه و افسردگی : زمانی که چانه زنی موفق نیست، شما ممکن است خودتان را بیشتر و بیشتر برای این وضعیت سرزنش کنید. شما ممکن است به اشتباهات نگاه کنید و در مورد آنها احساس بدی کنید. همانطور که در این مراحل پیشرفت می کنید، برخی از غم و اندوه شدید و حتی افسردگی می توانند طبیعی باشند. با این حال، اگر آن را بیش از حد، و سپس می تواند شروع به عملکرد شما را مختل کند
 • پذیرش : در نهایت شما این واقعیت را قبول خواهید کرد که ازدواج شما پایان می یابد. شما هنوز هم ممکن است برخی از غم و اندوه، اما شما در مورد آن احساس بهتر و آماده تری برای زندگی خود دارید

 

برای برخی، گرفتن از طریق این مراحل می تواند به چالش کشیدن، و دشوار است که دقیقا چگونه شما را با زندگی خود حرکت می کند. در این موارد، شما ممکن است مشاوره طلاق را دنبال کنید. گاهی اوقات، هنگامی که هر دو طرف در حال مبارزه هستند، آنها را به این مشاوره برای ادامه روند نیاز دارند.

بعضی از افراد ممکن است برای شرکت در مشاوره طلاق تردید داشته باشند، زیرا ترس از اینکه مشاور ممکن است سعی کند آنها را به روابط خود بازگرداند یا اینکه متخصص ممکن است آن ها را قضاوت کند. به هر حال، این چنین نیست. مشاوران طلاق آموزش دیده اند تا بدون بی توجهی گوش فرا دهند و نسبت به افراد در هر شرایطی که باشند کمک کنند. آنها همچنین آموزش داده می شوند تا به اهدافی که افراد می خواهند برسند کمک کنند. بنابراین، اگر شما در طول طلاق در جستجوی مشاوره هستید، آنها شما را مجبور نخواهند کرد تا رابطه را بازسازی کنید.

در حقیقت، مشاور یک طلاق می تواند به کمک هر دو طرف از طریق روند طلاق، از جمله تدارکات، تصمیم گیری، و نتایج عاطفی از دست دادن رابطه کمک کند. آنها همچنین می توانند به افراد کمک کنند تا ابزار و مهارت های مورد نیاز برای تعریف رابطه خود و تعاملات سالم را پس از طلاق نهایی به دست بیاورند. تمرکز ممکن است بر همکاری والدین باشد با این وجود، هر فرد نیز می تواند تواناتر شود و بعد از طلاق زندگی خود را موفق و پرارزش کند.

مشاوره طلاق
مشاوره طلاق

مشاوره قبل و بعد از طلاق

مشاوره طلاق گاهی اوقات بین قبل از طلاق و مشاوره پس از طلاق تقسیم می شود. مشاوره قبل از طلاق می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. برخی از زوج ها ممکن است تصمیم بگیرند که در آن شرکت کنند زیرا آنها تصمیم خود را برای طلاق نهایی می کنند. مشاور میتواند به هر دو طرف کمک کند در شرایط مدنی، در جایی که آنها هستند و چه چیزی می خواهند، بحث کنند. مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوج ها کمک کند یاد بگیرند که چگونه آنها در طول طلاق ارتباط برقرار کنند. هدف این است که هر دو طرف بتوانند با یکدیگر همکاری کنند.

 

مشاوره قبل از طلاق برای زوج های دارای فرزند بسیار مفید است.. مشاوران می توانند به طلاق دادن زوج ها کمک کنند و تصمیم بگیرند که چه زمانی به کودکان درباره طلاق اطلاع بدهند و چگونه به آنها توضیح دهند. این می تواند به کاهش اثرات بالقوه آسیب زا که گاهی اوقات طلاق بر روی کودکان باشد بیانجامد.

 مشاوره قبل از طلاق همچنین می تواند به زوج ها کمک کند تدارکات دیگر، مانند دارایی ها و  ملک را به اشتراک بگذارند. این روند به افراد کمک خواهد کرد که در مورد احساساتی که ممکن است داشته باشند بحث می کنند. این می تواند مهارت های مقابله با هر یک از طرفین را که می تواند به صورت جداگانه یا در تعامل با یکدیگر استفاده شود، آموزش دهد.

گزینه دیگری مشاوره پس از طلاق است؛ اگر چه، می توان آن را علاوه بر مشاوره قبل از طلاق نیز استفاده کرد. اغلب مردم هنگامی که با پروسه طلاق مبارزه می کنند، به دنبال این هستند، و می خواهند روند را ساده تر کنند. پس از همه، روند طلاق پایان رابطه بلند مدت است. برای دو نفر دشوار است اغلب احساسات زیادی برای هر یک از طرفین وجود دارد که باید از نو بسازند.

مشاوره پس از طلاق می تواند به یک مشاور فاقد فضای خالی بیاید که در آن طرفین می توانند صحبت کنند و وضعیت را بهبود ببخشند. این نیز فرصتی برای افراد فراهم می کند تا در مورد احساسات خود بحث کنند. این فرایند می تواند به احزاب کمک کند تا ارتباطاتشان را بهبود بخشد، به طور مداومتر و با همدردی بهتر ارتباط برقرار کنند.

به کدام مرکز مراجعه کنم؟

لازم به ذکر است که مشاوره قبل و بعد از طلاق می تواند هر دو به صورت یک جفت یا به صورت جداگانه انجام شود. در برخی موارد، دو طرف طلاق ممکن است برای بحث در مورد این فضا نیاز داشته باشند. بار دیگر، یک یا هر دو طرف ممکن است نیاز به مشاوره داشته باشند تا از طریق احساسات خود صحبت کنند و بعد از طلاق هویت خود را تشخیص دهند. این امر می تواند به ویژه برای افراد طلاق پس از روابط بسیار طولانی مدت باشد.

برای افراد، نشانه های زیادی وجود دارد که ممکن است شما نیاز به پیگیری مشاوره طلاق داشته باشید. اگر شما بعد از طلاق خود را غمگین می بینید، مطمئنا نشانه ای برای کمک گرفتن از روانشناس است. علائم و نشانه های دیگری که ممکن است به کمک نیاز داشته باشید عبارتند از:

 • مشکل خواب
 • تمرکز ضعیف
 • بی علاقه در فعالیت ها
 • اشتها کم
 • کاهش وزن ناگهانی و یا افزایش
 • حس خودخواهی
 • احساس غیر قابل قبول
 • جدا کردن یا از بین بردن
 • احساسات قوی یا محدود
 • افسردگی شدید
 • اضطراب بیش از حد
 • افکار خودکشی

همچنین ببینید راه کارهای مقابله با افسردگی

منبع


مشاوره تلفنی رایگان 

سازگاری کودک با طلاق

زوج درمانی

مشاوره قبل از ازدواج

مرکز مشاوره زناشویی

سازگاری کودکان با طلاق

کلینیک روانشناسی کودک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.