مشاوره زناشویی | سوالات مشاوره زناشویی تلفنی رایگان | بهترین مرکز مشاوره زناشویی

۷۵۷

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی | سوالات و مشاوره زناشویی- مرکز مشاوره جنسیتی

در اینترنت، در کتاب های خودآموزی و در ستون های مجلات دریای مشاوره در مورد اینکه چگونه زوج ها می توانند زندگی جنسی خود را حفظ کنند وجود دارد. فراوانی تضاد و ناسازگاری می تواند شدید باشد و باعث اضطراب برخی از زوج ها می شود که آیا آنها به درستی کار می کنند یا خیر، و اینکه به آن ها کمک کند رابطه ی خود را بهبود بخشند  اگر رابطه جنسی از رابطه آنها شروع به رکود کرد. بنابراین جای تعجب نیست که متخصصین جنسی اغلب نگرانی های مشابهی از این زوج ها را می بینند.

توصیه های آنها به طرز شگفت آوری ساده است اما بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از جمله ناآگاهی ، خجالت و … به این متخصصان مراجعه نمی کنند. کریستال وودبریج، متخصص روانشناسی و مدافع کالج درمانگران جنسی و روابط می گوید او به تمام زوج ها می گوید که وقت خود را برای رابطه جنسی به درستی بگذارنند.

او تخمین می زند حدود 60 تا 70 درصد از مراجعانش که در زندگی جنسی خود مشکل دارند، اغلب این واقعیت را که آنها به اندازه کافی به مسائل جنسی خود اهمیت نمی دهند در نظر نمی گیرند و پس از مشاوره متوجه بهبود روابط خود می شوند “آنها همیشه می گویند” ما تا به حال “، هر زمان تنها باهم نبوده ایم. آنها بیش از حد متعهد  به سایر مسائل و مشغول رفت و آمد، بچه ها، تعهدات خانوادگی … هستند. مشکل این است که بسیاری از زوج ها اولویت بندی دقیقی از  چیزهای دیگر دارند. ، اما به رابطه خود اهمیت نمی دهند.

اگر چیزی در رابطه جنسی یا رابطه جنسی نیاز به کار دارد، شما در واقع باید زمان را کنار بگذارید تا روی آن کار کنید. من می دانم که به نظر واضح می رسد اما بسیاری از زوج ها روی آن کار نمی کنند. من نمی دانم اگر آنها انتظار اصلاح سریع را داشته باشند … اغلب آنها در کارشان بسیار پر مشغله هستند مدت زمان زیادی طول می کشد تا زندگی جنسی خود را از بین ببرد، بنابراین می تواند زمان بیشتری برای بازگرداندن آن به بار آورد. این ها شایع ترین مسائل هستند که رابطه را خراب می کنند.

خانم وودبریج استدلال می کند که اگر شما می توانید وقت خود را برای همه چیزهای دیگر در زندگی خود بگذارید، هیچ دلیلی وجود ندارد که همان اصل را در رابطه با زندگی جنسی شما اعمال نکنیم. او می گوید: “شما باید آن را اولویت بندی کنید.” “اغلب زوج ها می گویند که آنها زمان نداشته اند، اما می توانند در یک پروژه آخر دقیقه دچار دشواری شوند و یا بتوانند آموزش ماراتن را ادامه دهند. من فکر می کنم موضوع مهم آن است.”

 

دانیس نولز، متخصص روانپزشک و مشاور در ارتباطات، همچنین بر اهمیت زمان برای انجام رابطه جنسی تاکید می کند.”بسیاری از مردم به فکر برنامه ریزی برای جنس مخالف هستند چون فکر می کنند باید است که به صورت خود به خود اتفاق می افتد، اما زمانی که شما زندگی پر مشغله دارید، لازم است که آن را برنامه ریزی کنید، خصوصا زمانی که احساس اولی بودن به یکدیگر وجود داشته باشد “شما قرار ملاقات پزشکان، جلسات در محل کار و قرار ملاقات با دوستان خود را برنامه ریزی می کنید، پس چرا زمانی را با همسرتان برنامه ریزی نمی کنید؟ به منظور زمان، شما فقط باید یک تصمیم بگیرید. شما حتی لازم نیست تمام شب را کنار بگذارید – فقط شاید یک ساعت. ”

مشاوره جنسی
مشاوره زناشویی

آن چه در جلسات مشاوره زناشویی به چشم می خورد

همچنین متخصصان روانپزشکی دیگر شکایت دارند که دوباره و دوباره می شنوند و هر دو درمانگر می گویند عدم لمس شدن غیر جنسی یکی از موارد تکراری است.

خانم نولز می گوید: “مهم است که لمس فیزیکی استفاده شود که لزوما منجر به هیچ چیز نمی شود.” “من هرگز از تعداد زوج هایی که به من می گویند که نمی توانند به آخرین بار که با شور و شوق بوسه شان بیدار می شوند، شگفت زده شوند. گاهی اوقات یک فرد در زن و شوهر می تواند پس از یک بوسه پرشور یا هر گونه تماس با فشار دادن رابطه جنسی تحت فشار قرار بگیرد، به طوری که مشخص شود که لازم نیست به چیزی برسد. با این حال، به یاد داشته باشید که با بوسیدن یا دست زدن به شریک زندگی خود را به طور مرتب انجام می دهید. با این کار بیشتر احتمال دارد که شما می خواهید رابطه جنسی داشته باشید، زیرا دریافت تماس فیزیکی منظم است. این در بهترین حالت منافع هر دو نفر است! اگر میخواهید هر جا بروید، بایدباک ماشین خود را از بنزین پر کنید. ”

مشاوره جنسی
مشاوره زناشویی

خانم وودبریج اضافه می کند که اگر احساس فیزیکی پایه ای وجود داشته باشد، به نظر می رسد “جهش بزرگ” به طور ناگهانی به دست آوردن کیفیت خوب، رابطه جنسی است. او می گوید: “یک عنصر اساسی برای یک زندگی شادتر جنسی، شناسایی و بهره گیری از منحصر به فرد بودن روابط جنسی خود است.” “مقایسه مقاربت با افراد جنسیت دیگر می تواند منجر به ناتوانی و نارضایتی شود”.او همچنین توصیه می کند که اگر فرد واقع بینانه باشد و درک متقابل داشته باشد می فهمد که رابطه جنسی شما همانطور که در ابتدا قرار بود، نمی تواند باشد.

درمان جنسی یک استراتژی برای بهبود عملکرد جنسی و درمان اختلال عملکرد جنسی است. این شامل اختلالات جنسی مانند انزال زودرس یا انزال تاخیر، اختلال نعوظ، عدم علاقه جنسی یا تحریک و جنس دردناک (واژینیسموس و دیسپورونی) است. این شامل برخورد با مشکلات ناشی از منافع جنسی غیر معمول (paraphilias)، جنسیت اختلال افسردگی و غیرانسانی، درگیری جنسی بسیار بالا یا ابراز وجود، عدم اعتماد به نفس جنسی، بهبودی از تجاوز جنسی و مسائل جنسی در پیری، بیماری یا ناتوانی است.

درمان جنسی مدرن اغلب تکنیک های روان درمانی و پزشکی را در بر می گیرد  از قبیل ویاگرا (سیلدنافیل) برای افزایش پاسخ ناباروری و پاکسیل برای درمان انزال زودرس. درمانگران سکس به افرادی که مشکلات خود را در غلبه بر آنها دارند، کمک می کنند تا بتوانند زندگی جنسی فعال خود را به دست آورند. رویکرد تغییر جهت درمانی جنسی به منظور درک جنبه های روانشناختی، بیولوژیکی، دارویی، رابطه ای و زمینه ای از مشکلات جنسی است.

 

رابطه جنسی درمانی مستلزم بررسی دقیق است که شامل یک معاینه پزشکی و روانشناسی است. دلیل این امر این است که اختلال عملکرد جنسی ممکن است پایه های جسمی یا روحی روانی داشته باشد. یک مثال واضح است که اختلال نعوظ (گاهی اوقات هنوز “ضعف” نامیده می شود)، که علت آن ممکن است شامل، در درجه اول، مشکلات گردش خون، و دوم، اضطراب عملکرد باشد. درمان جنسی اغلب کوتاه مدت است، با طول مدت بسته به علل درمان دارد.

 

رابطه جنسی را می توان توسط روانشناسان مجاز یا پزشکان ارائه داد که آموزش داده شده و گواهینامه گرفته اند.

درمانی جنسی متمایز از جایگزین های جنس است. در حالی که درمانگران جنسی در مورد تمرینات جنسی مبتنی بر تمرینات مبتنی بر رابطه جنسی انجام می شوند و در جلسات انجام می شوند، جایگزین های جنسی در تمرینات با مراجعان خود به عنوان بخشی از کمک به آنها برای تمرین و بهبود مهارت های درمانی شرکت می کنند. درمانگران و جراحان گاهی اوقات در این موارد همکاری می کنند.

علائمی که نشان می دهد فرد به مشاوره زناشویی نیاز دارد

جلسات درمان جنسی بر روی علائم فرد متمرکز شده است. اختلالات جنسی که ممکن است با درمان جنسی مطرح شود عبارتند از عدم انقباض، انزال زودرس، اختلال نعوظ، اختلال نعوظ کم، میل جنسی کم، افسرده جنسی ناخواسته، اعتیاد جنسی، دردناک جنسی، یا فقدان اعتماد به نفس جنسی، کمک به افرادی که از تجاوز جنسی رنج می برند، مشکلات آن ها معمولا ناشی از استرس، خستگی و دیگر عوامل محیطی و روابطی است. درمان جنسی می تواند به صورت فردی یا با شریک جنسی باشد.

مشاوره زناشویی

سوء تفاهم از درمانگر از این درگیری ها می تواند منجر به مقاومت شود یا به عنوان یک مانع برای بهبود اختلالات جنسی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با جنس است، باشد. علاقه به درمان جنسی در میان زوج ها همراه با تعداد مربیان، مشاوران و درمانگران جنسیت افزایش یافته است. امروزه مشکلات جنسی دیگر به عنوان علائم نقص انحرافی، پاتولوژیک یا روان شناختی در بلوغ یا پیشرفت در نظر گرفته نمی شوند. رابطه جنسی نیز بر ظهور طب جنسی و بررسی رویکردهای متقابل درمانی در رابطه جنسی تاثیر گذاشته است، علاوه بر کاهش و یا از بین بردن مشکلات جنسی و افزایش رضایت جنسی برای افراد در تمام مراحل زندگی. درمانگران بهداشتی، مربیان و مشاوران تحقیقاتی را انجام می دهند تا بتوانند کاملا درک عملکرد جنسی هنجاری را نشان دهند – همانطور که اکثر مردم در حال رشد و زندگی طولانی تر تجربه می کنند.

منبع


سکس تراپی

مشاوره طلاق

مشاوره قبل از ازدواج 

زوج درمانی

1 نظر
  1. کافه خانواده می گوید

    خیلی ممنون از مطالب خوبی که می ذارین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.