مشاوره خیانت | مشاوره تلفنی خیانت | راهکار هایی برای درمان خیانت زناشویی |

۳۷۴

مشاوره خیانت:

مشاوره خیانت

مشاوره خیانت
مشاوره خیانت

اگر خیانت دیدید….

5 قدم برای کمک به شما در حرکت به جلو

مرحله شماره 1: بخشش را تمرین کنید

مرحله شماره 2: خود ارزشی در مقابل سرزنش

مرحله شماره 3: مجوز بهبودی

مرحله شماره 4: اعتماد مجدد را احیا کنید

مرحله شماره 5: شرکای آینده را مجازات نکنید

احساسات خود را قبول کنید. وقتی خیانت دیده اید ، ممکن است بر حس عصبانیت ، اندوه و تحقیر غلبه کنید. نگه داشتن احساسات دردناک شما می تواند تأثیرات منفی بر سلامتی و روابط شما بگذارد. وقتی خیانت را تجربه کرده اید، وقت بگذارید تا احساسات خود را بدون قضاوت بنویسید.

این ممکن است به قبول احساسات شما کمک کند. اگر خاطرات خود را نگه میدارید ، سعی کنید بیان کنید دقیقاً چه احساسی دارید. اگر خاطرات خود را حفظ نمی کنید ، خودتان نامه بنویسید. همچنین می توانید نامه ای را برای شخص یا افرادی که به شما خیانت کرده اند بنویسید ، اما یک هفته قبل از تصمیم گیری برای ارسال آن صبر کنید.
سرکوب احساسات دردناک می تواند منجر به مشکلات سلامتی مانند درد مزمن ، کمبود خواب و حتی بیماری قلبی شود.

پریشانی

فوری ترین اثر خیانت هنگام اعتماد بر فرد خیانتکار است. به طور کلی هرچه به شخص دیگری اعتماد بیشتری داشته باشید  تأثیر خیانت آنها بر شما بیشتر است، آنوقت احساس پریشانی بیشتری خواهید کرد.

تعدادی از احساسات مختلف را می توان هنگامیکه خیانت دیده اید تجربه کرد. شایع ترین آن عصبانیت است اگر چه بسته به موقعیت ممکن است شما ترس از دست دادن رابطه و از عدم صداقت شخص دیگر داشته باشید.

از دست دادن اعتماد

وقتی به کسی خیانت کرده اید ، بسیار محتمل است که دوباره به راحتی به آنها اعتماد نکنید. اعتماد شکننده است و می تواند فوراً از بین برود و دیدن خیانت باعث شود که اعتماد طولانی مدت را از بین برود و شخص آن را ناگهان از دست بدهد.

عدالت

هنگامی که فرد احساس می کند به او خیانت شده است ، ممکن است به دنبال نوعی عدالت باشد ،

توجه داشته باشید که عدالت و انصاف چیزهای مختلفی دارند و با متن متفاوت است. از نظر شخصی ، عدالت به معنای “بهتر شدن من” است. از نظر ملی ، این به معنای اجرای قانون است ، هر چقدر هم که این امر ناعادلانه به نظر برسد.

مشاوره خیانت
مشاوره خیانت

دلایل علمی خیانت

براساس یک مطالعه ، در واقع افرادی که تعداد بیشتری از شرکای جنسی داشته و یا تمایلات تکانشی دارند ، احتمال بیشتری برای خیانت دارند.

اگرچه هر رابطه منحصر به فرد است ، محققان دانشگاه کوئینزلند تحقیق کردند که چرا افراد متعهد نیستند که دریافتند عوامل خاصی وجود دارد که نشان می دهد فرد احتمال خیانت بیشتری دارد.

طبق یافته های منتشر شده در مجله روانشناسی انگلیس ، افرادی که دچار انگیزه هستند ، ممکن است به دلیل اینکه در بررسی وضعیت مکث نمی کنند ، خیانت کنند ، آنها در عوض براساس افکار و احساسات فوری خود عمل کنند.

علاوه بر این ، کسانی که در گذشته شریک جنسی بیشتری داشته اند ، تمایل بیشتری به خیانت دارند و به دنبال داشتن شرکای جنسی بیشتر هستند زیرا طبق گفته محققان ، “مهارت” خاصی در این زمینه کسب کرده اند.

با کمال تعجب ، مهمترین دلایل خیانت، احساس جدایی از شریک زندگی و نارضایتی از رابطه است – و محققان همچنین دریافتند که طول و عمق  روابط تأثیر کمی بر روی وفاداری دارد.

برای درک عواملی که افراد را به خیانت سوق می دهد ، محققان 123 فرد در سنین 17 تا 25 سال را مورد بررسی قرار دادند که همگی در رابطه بودند.

جدا از مباحث ناشی از نارضایتی از روابط و ناسازگاری ، این مطالعه همچنین نشان داد که مردان اگر خیانت کنند ، احتمالاً رابطه جنسی برقرار کنند ، در حالی که زنان به همان اندازه احتمالاً با بوسه یا روابط احساسی خیانت می کنند.

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های زوج درمانی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

کارهایی که بهتر است بعد از مورد خیانت قرار گرفتن انجام دهید

تصمیم عجولانه نگیرید

خیانت می تواند جهان شما را وارونه کند. وقتی اعتماد خود را به کسی از دست دادید ، ممکن است وسوسه شوید که آنها را کاملاً از زندگی خود دور کنید. قبل از تصمیم گیری های بزرگ مانند شکایت برای طلاق ، تغییر شغل خود یا محکوم کردن شخصی به طور عمومی صبر کنید ، زیرا ممکن است احساسات شما تغییر کند

از تلافی خودداری کنید

اگر وسوسه آسیب رساندن به خود یا دیگران را دارید ، سریعاً به دنبال کمک حرفه ای باشید.انتقام مثبت وجود ندارد. انتقام جویی در گرمای لحظه ای چیزی است که بعداً از آن پشیمان خواهید شد.کسی را پیدا کنید که بتوانید با  او با صراحت صحبت کنید.

بحث در مورد خیانت با شخصی که به او اعتماد دارید می تواند کمک کننده باشد. یک دوست خوب یا یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا فکر خود را مرتب کنید و تصمیم بگیرید که چه اقداماتی را باید انجام دهید. به یاد داشته باشید که یک خیانت به این معنی نیست که نمی توانید به کسی اعتماد کنید.

مراقب خودتان باشید

سلامت جسمی در طی یک زمان عاطفی به شما کمک می کند. سعی کنید هر روز غذا بخورید و یک خواب کامل شب داشته باشین ورزش باعث تقویت روحیه شما می شود و به خواب شما کمک می کند. اگر روال منظم ورزش ندارید ، هر روز قدم زدن نیم ساعته را امتحان کنید.

بخشش 

سعی کنید ببخشید. بخشش به معنای این نیست که شما عمل خیانت را تایید می کنید. این بدان معنی است که شما تصمیم می گیرید احساس نارضایتی را کنار بگذارید. بخشش می تواند منجر به همدلی و شفقت کسانی شود که به شما خیانت کرده اند. همچنین می تواند به احساس صلح بیشتری منجر شود.
بخشش می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت و رفاه شما بگذارد. انتخاب بخشش یک خیانت می تواند فشار خون شما را کاهش دهد ، سلامت قلب شما را بهبود بخشد و اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

احساسات منفی را کنار بگذارید

به جای اینکه بر شخصی که به شما صدمه زده است ، خود را متمرکز کنید. به خود بگویید که شما علاقه ای ندارید اجازه دهید خیانت زندگی شما یا خوشبختی شما را کنترل کند. وقتی فکر منفی به ذهن شما می رسد ، آن را سرکوب نکنید. درعوض ، سلام کنید و به او بگویید که برود. وقتی برگشت ، دوباره آن را تصدیق کنید و آزاد کنید.
اگر در کنار گذاشتن احساسات منفی مشکل دارید ، برای کمک به آزادسازی افکار منفی ، از یک کلاس مراقبه یا یوگا استفاده کنید.

بدون بازسازی ببخشید

می توانید فردی را که به شما خیانت کرده است ببخشید بدون اینکه دوباره رابطه خود را بازسازی کنید. برخی از خیانت ها به اعتماد به معنای پایان یک رابطه است. بخشش بدان معنی نیست که فکر می کنید عمل به هر طریقی درست یا توجیه پذیر بوده است.
اگر شخصی که به شما خیانت کرده فوت کرده  امکان برقراری رابطه مجدد وجود نخواهد داشت. شما باید بدون برگشت به شرایط قبل آن را بخشید.

خودداری کنید

اگر تصمیم به برقراری روابط خود با شخصی که به شما خیانت کرده است دارید ، لازم است بدانید که آنها آماده بازسازی هستند. اگر کسی که به شما خیانت کرده است ، حاضر نیست بپذیرد که به شما صدمه زده است ، یا سعی کرده است شما را به خاطر اقدامات خود سرزنش کند ، هنوز زمان آن نرسیده است تا دوباره اعتماد کنید.

با هم با یک مشاور صحبت کنید

اگر می خواهید از یک خیانت توسط شریک زندگی یا یکی دیگر از اعضای خانواده خود بهبود یابید ، ممکن است بخواهید با هم به یک مشاور مراجعه کنید. سعی کنید درمانگری را پیدا کنید که در برخورد با اوضاع خاص شما متخصص باشد. در موارد خیانت زناشویی ، به دنبال یک درمانگر متخصص در امر درمان زناشویی و مشاوره خیانت باشید.

مشاوره خیانت
مشاوره خیانت

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در زمینه های زوج درمانی و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

مطالب پیشنهادی:

کلینیک روانشناسی چجور جایی هست؟؟ |

تست بارداری | تست بارداری خانگی | تست بارداری خون
نقاط تحریک پذیر بدن زنان | نقاط تحریک آمیز زنان کجاست؟ | اصول تحریک زن
سن تشخیص بیش فعالی | انواع بیش فعالی | علائم بیش فعالی

britannica.com/science/psychoanalysis

freudfile.org/psychoanalysis/definition

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.