مشاوره ازدواج آنلاین | زوج درمانی | مرکز مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی

۵۸۱

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین

تو زندگی هر زوجی اختلاف و دعوا وجود داره. به قول معروف دعوا نمک زندگیه. اختلاف نظر هم همیشه به معنی ناکارآمد بودن یه رابطه نیست. بلکه اتفاقا آدمایی که به لحاظ شخصیتی با هم متفاوت هستن راحت تر با هم کنار میان تا آدمایی که خیلی شبیه همن.

اما بعضی از مواقع این دعوا ها و مشاجره های زناشویی بالا می گیرن. بیشتر از اینکه شدت دعوا ها مهم باشه تعداد دعوا هاست که مهمه. چون بعد از یک دعوا زن و شوهر بالاخره باهم آشتی می کنن، اما وقتی مدام تو خونه دعوا و مشاجره باشه، این یعنی زندگی مشترک اون زن و مرد مشکلات جدی داره.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

تو این وقتا زن و مرد معمولا به خانواده شون یا دوستانشون رو میارن. حس می کنن درد دل و راهنمایی گرفتن از یه نفر سوم می تونه بهشون کمک کنه و اگرم اثری نداشته باشه حداقل آرومشون می کنه. بعضی وقتا مشکلات روحی اونقدر زیاد میشن که زوجین نمی تونن تحملشون کنن و تلاش می کنن بخشی از اون رو روی شونه ی این و اون بندازن.

پیشنهاد میکنم مقاله ازدواج موفق رو حتما بخونید

این کار کاملا طبیعی و غریزیه. انسان یه موجود اجتماعیه و برای حل مشکلاتش همیشه دوست داره بتونه رو کمک دیگران حساب کنه. اما روی آوردن به دیگران و دوستان و خانواده ها معمولا در طولانی مدت به جای اینکه مشکلات رو حل کنه، اغلب اون ها رو بدتر می کنه. چون هیچکدوم از زن یا شوهر واقعا دنبال حل مشکل نیستن، فقط می خوان خودشونو آروم کنن. دلیلشم واضحه، چون در کنار هم با یکی مشورت نمی کنن. بلکه هرکی پیش دوستان یا خانواده خودش می ره.

این کار باعث میشه نظرات نسنجیده ی دیگران که اغلب فقط برای آروم کردن مرد یا زنه، باعث به وجود اومدن قضاوت و حتی شک بشه. چون اونها به هر حال توی اون رابطه نیستن و فقط دارن نظرات یکی از طرفین رو می شون، پس طبیعتا حق رو فقط به طرف مقابلشون می دن. اینکار باعث میشه زن یا مرد حس کنن همیشه وسط دعوا ها حق با خودشونه، چون قضاوت غلط دیگران رو شنیدن.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

به همین خاطر با اینکه کمک و مشاوره گرفتن کار خوب و طبیعیه، اما باید مشاوره با آدم قابل اعتماد و مهم تر از اون با فرد متخصص صورت بگیره.

اگر حس می کنید زندگی زناشویی شما هم به بن بست هایی خورده که خودتون دوتا نمی تونید حلشون کنید، و وقتش رسیده که از کمک یه نفر سوم استفاده ببرید، بهتره اون نفر سوم یک مشاور روانشناس یا مشاور ازدواج باشه.

مشاوره ازدواج چیست؟

در مشاوره ازدواج زن و شوهر به کلینیک یا دفتر یک متخصص مشاوره ازدواج می رن تا با اون در مورد مشکلاتشون مشورت کنن. یادتون باشه که مشاور ازدواج قرار نیست مثل یک دکتر مشکل شما رو بشنوه و با تجویز دارو و درمان های دیگه، سریع خوبتون کنه. بلکه یک مشاور ازدواج بیشتر شبیه یک مربیه. یک راهنما.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

کار اصلی مشاور ازدواج اینه که مشکلات شما رو بشنوه، وضعیت رابطه تون رو تحلیل کنه، و بعد بر اساس همه ی اطلاعات و سنجش همه ی جوانب یه راهکار خوب پیش پاتون بذاره. مشاور در حقیقت به جای درمان، به شما راهکار ها و روش هایی رو یاد می ده تا بتونید زندگی تون رو از زاویه ی دیگری ببینید و مشکلات رو ریشه یابی کنید.

وقتی اینکار رو کردید می تونید با استفاده از اون راهکار ها خودتون مشکلات و مسائلتون رو حل کنید. به همین خاطر ممکنه طی جلسات متعددی که پیش مشاور ازدواج می روید، اون هر جلسه یک سری تمرینات رو بهتون بده و ازتون بخواد اونها رو توی خونه انجام بدین. و بعد هم نتیجه ی اون رو در قالب یک گزارش ساده، در جلسه ی بعد به اون ارائه کنید.

نکته ی مهمی که هست اینه که بدونید مشاوره ازدواج و در کل درمان روانشناسی یک پروسه است. یعنی برای نتیجه گرفتن نیاز دارید جلسات متعددی رو پیش مشاور ازدواج برید.

از فضای مشاوره هم نترسید. چون خیلی ها از مشاوره وحشت دارن چراکه فکر می کنن قراره قضاوت بشن. در حالی که هرگز قرار نیست چنین اتفاقی برای هیچکدوم از طرفین بیفته. فرقی هم نمی کنه کدوم طرف مشاوره ازدواج رو پیشنهاد داده باشه.

وظیفه ی اول مشاور اینه که یک فضای امن و راحت برای هر دوی شما فراهم بکنه تا بتونید با خیال راحت و بدون ترس از عواقب، پیش هم و در حضور مشاور حرفهاتون را باهم بزنید. گلایه هاتون رو مطرح کنید و به قول معروف خودتون رو خالی کنید.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

مشاور مثل یک مدیر جلسه انصاف رو میان شما رعایت می کنه و مراقبه که به هردوتون وقت کافی برای حرف زدن برسه. هیچوقت هم هیچکدوم از شما رو قضاوت نمی کنه. پس نگران نباشید.

برای آشنایی بیشتر می تونید مقاله ی مشاوره ازدواج رو مطالعه کنید.

یادتون باشه که رفتن پیش یه مشاور اصولا کار مثبتیه. اگر همسرتون بهتون پیشنهاد می کنه که پیش مشاور برید به این معنی نیست که حس می کنه رابطه تون داره به آخر می رسه، بلکه اتفاقا به معنیه اینه که زندگی با شما و خود شما رو دوست داره و می خواد کاری کنه تا زندگیتون بهتر بشه. تا از این طریق زندگی مشترک و شما رو حفظ کنه.

مشاوره ازدواج آنلاین

اما خیلی از افراد هستن که علی رغم اینکه واقعا دوست دارن و می خوان به مشاوره ازدواج برن، با این حال وقت کافی براش ندارن. کارشون اجازه نمی ده، کلینیک مشاور خیلی ازشون دوره یا شاید اصلا راحت نیستن که پیش یک مشاور با همسرشون از زندگی مشترک و مشکلاتشون حرف بزنن. خجالت می کشن.

مشاوره از راه دور بهترین گزینه برای این قبیل افراده. مشاوره از راه دور دو شیوه ی خیلی معمول داره: یکی مشاوره ازدواج تلفنی و دیگری مشاوره ازدواج آنلاین.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین که تقریبا روش نوظهوریه مزیت های زیادی برای شما داره. اولا اگر وقت مراجعه حضوری به مشاور ازدواج رو ندارین، از طریق مشاوره ازدواج آنلاین به راحتی می تونید با استفاده از گوشی موبایلتون یا لپ تاپتون به مشاور وصل بشین.

برای آشنایی بیشتر مقاله ی مشاوره آنلاین رو مطالعه کنید.

از طرف دیگه با مشاوره ازدواج انلاین می تونید راحت توی فضای امن خونتون مشاوره رو انجام بدین.

یک نقطه قوت دیگه که مشاوره ازدواج آنلاین نسبت به مشاوره تلفنی داره اینه که مشاور می تونه صورت های شما رو در طول جلسه ی آنلاین ببینه. این ارتباط بصری اهمییت زیادی برای مشاور داره. اتفاقی که تو مشاوره تلفنی نمی افته.

نکته : مشاوره ازدواج آنلاین الزاما همیشه از طریق دوربین نیست. شما می تونید به شکل چت با مشاور در ارتباط باشید.

مشاوره ازدواج آنلاین و مشاوره خانواده این امکان رو هم به شما می ده که اگر شما و همسرتون کنار هم نیستید، به خاطر سفر کاری یا هرچیزی، باز هم بتونید هرسه، شما و همسرتان و مشاور در یک فضای واحد با هم ارتباط داشته باشید. این هم به خاطر قابلیت چت های گروهی و میتینگ های گروهی آنلاینه.

مقاله مشاوره جنسی رو از دست ندین

تازه با استفاده از مشاوره آنلاین، احتمال در دسترس بودن مشاور برای شما بیشتره و می تونید حتی خارج از وقت های اداری با مشاور ازدواج هماهنگ بشید.

اما یادتون باشه، هیچ گونه مشاوره از راه دوری لطف مشاوره حضوری رو نداره. حتی اگه از مشاوره ازدواج آنلاین استفاده می کنید، سعی کنید با مشاور هماهنگ بشید و وقت هایی رو برای مشاوره حضوری در نظر بگیرید. چون مشاور باید حتما بتونه شما رو از نزدیک ببینه تا بتونه درک کاملی از وضعیت و شرایط شما داشته باشه.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

نکته : مشاوره ازدواج آنلاین معمولا توسط مشاوران ازدواج عادی انجام می شود. اما بعضی مراکز و بعضی از مشاور ها هستن که به صورت تخصصی این کار رو انجام می دن.

هزینه مشاوره ازدواج آنلاین

در مشاوره ازدواج آنلاین چون از امکنات محیطی و کلینیک مشاور استفاده نمی کنید، لازم نیست هزینه ای هم بابتش بپردازید. بلکه مشاور فقط ممکنه هزینه ی وقتی رو که می گذاره با شما حساب کنه. پس در کل حتی با مجموع هزینه ی حجم اینترنتی که صرف می کنید، قیمت مشاوره ازدواج آنلاین برای شما به صرفه خواهد بود.

از طرف دیگه بعضی از مشاوران ممکنه برای تعداد محدودی از این جلسات آنلاین هیچ هزینه ای از شما نگیرن.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

بهترین مرکز مشاوره ازدواج آنلاین

مراکز مشاوره ازدواج زیادی در تهران وجود دارن که این خدمات رو به عنوان مازاد بر جلسات حضوری یا به شکل تخصصی به شما ارائه می دن. حتما دقت کنید که با مشاورتون چه حضوری و چه آنلاین راحت باشید و بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید.

مرکز مشاوره حالِ کوک با کادری مجرب از مشاوران ازدواج متخصص و حرفه ای، آماده ی ارائه ی بهترین خدمات مشاوره ازدواج آنلاین به شما عزیزان هست. شما همین الان می تونید با مراجعه به صفحه ی تماس با ما ، با حالِ کوک ارتباط برقرار کنید.
مشاور کودک
مرکز مشاوره زناشویی
مرکز مشاوره روانشناسی
روانشناسی کودک
دپاکین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.