شکست عشقی | درمان افسردگی شکست عشقی | بهترین مرکز درمان شکست عشقی

گاهی رابطه بین دو نفر با مشکل مواجه شده و فرد دچار شکست عشقی می شود.

۹۹۷

شکست عشقی

شکست عشقی و درمان افسردگی بعد از شکست عشقی

 

پردازش احساسات

گاهی اوقات عشق به نتیجه می رسد و دو نفر “با خوشحالی زندگی می کنند”. گاهی اوقات عشق به شکست می رسد و حداقل یک نفر ممکن است صدمه ببیند. اگر این فرد شما باشید، ممکن است احساس کنید که هرگز در عشق موفق نخواهید شد و یا دوباره خوشحال نخواهید شد. اما فقط به این دلیل که این عشق شکست خورد، به این معنی نیست که شما نمی توانید خوشحال باشید. اگر روی احساسی خود کار کنید و نیازهای خود را برآورده سازید، می توانید از زندگی لذت ببرید و خوشحال باشید.

 • برای خودت وقت بگذار: طبیعی است که احساس غم و اندوه داشته باشید…صبور باشید و روی همه چیزهایی که در مورد شکست خوردن وجود دارد، کار کنید. تنها راه موفقیت شما در نهایت خوشحالی است اگر وقت خود را به طور کامل به خود اختصاص دهید.
 • برای وارد شدن به یک رابطه دیگر عجله نکنید یا سعی نکنید شخص دیگری را پیدا کنید. اجازه دهید زمان خودش همه چیزهایی که شما احساس می کنید را حل کند. خوب است که به عشق فکر کنید و این که چرا شکست خوردید.مردم ممکن است به شما بگویند حق شما همین بوده و خودتان مقصرید. اجازه ندهید هر کس دیگری سعی کند عذاب این شکست را بیشتر کند. با این حال، اگر چند ماه از زمانی که دچار شکست عشقی شده اید گذشته، ممکن است بخواهید بیشتر تلاش کنید.
 • به گذشته برنگردید. در ابتدا شما نمی توانید باور کنید که این عشق شکست خورده است. تردید نکنید که هیچ چیز تغییر نکرده و عشق شما همان است که بود. برای اینکه حرکت کنید و خوشحال باشید، مجبورید باور کنید که این عشق شکست خورده است.
 • با فردی که عاشقش هستید، تماس نگیرید او احتمالا مانند گذشته با شما رفتار نخواهد کرد. این احتمالا شما را ناراحت یا عصبانی خواهد کرد و برای شما سخت تر می شود که حرکت کنید و خوشحال باشید.
 • یادآوری های گذشته خود را کنار بگذارید. به عنوان مثال، اگر پس زمینه گوشی شما تصویری از دو نفر شما باشد، آن را تغییر دهید.
 • متوقف کردن تلاش برای فکر کردن به راه هایی براینشان دادن ناراحتی خود. سعی نکنید کاری غیرمنتظره انجام دهید تا آنها را درک کنند که چقدر شما ناراحت هستید.

 • به آینه نگاه کنید و به خود بگویید همه چیز تمام شده است. “این کار را به همان اندازه که نیاز دارید انجام دهید.

 • اشتباهات گذشته خود را ببخش. این طبیعی است که شما احساس عصبانیت کنید، هنگامی که به خودتان اعتراف کنید که این عشق شکست خورده است. کسی را برای چیزهایی که کار نمی کنند سرزنش نکنید. اما، خشم می تواند شما را بیشتر تحت تأثیر قرار دهد. به منظور حرکت و خوشحالی، باید خشم خود را از دست بدهید و هرکسی را که نیاز دارید ببخشید.
 • نامه ای به عشق سابق خود ببنویسید که اگر کاری انجام داد و باعث شکست عشق شد. اما شما مجبور نیستید آن را به او بدهید.
 • انرژی منفی را از خود دور کنید. با ضربه زدن به کیسه بوکس، پیاده روی، چند بار شنا کردن، یا یوگا این کار را انجام دهید.
 • گناه خود را ببخشید، گناه شما این است که عشق شکست خورده است. گاهی اوقات اشتباه می کنیم شما باید خودتان را ببخشید، از آن یاد بگیرید و حرکت کنید تا خوشحال باشید
شکست عشقی
شکست عشقی

درک نیازهای هیجانی بعد از شکست عشقی

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. خود را ناراحت نکنید یا خودتان را از بین ببرید زیرا این رابطه کار درستی نیست. فقط به این دلیل که این عشق شکست خورد، به این معنا نیست که شما یک شکست در عشق هستید. به یاد داشته باشید که شما شخص شگفت انگیز هستید و دوباره عاشق خواهید شد. برای کمک به خودتان باید اعتماد به نفستان را افزایش دهید.

 • لیستی از چیزهای خوب در مورد خودتان را که دوست داشتنی و توانایی دوست داشتن شخص دیگری است، فهرست کنید. به خودتان بگویید، “من دوست داشتنی هستم و می توانم در عشق موفق باشم، زیرا من …” بقیه جمله را با چیزهایی از لیست خود پر کنید. هر روز سعی کنید یک دلیل جدیدی برای اضافه کردن لیست خود اضافه کنید و به طور مداوم به خودتان یادآوری کنید که می توانید خوشحال باشید.
 • از سیستم پشتیبانی خود استفاده کنید. شما ممکن است احساس تنهایی کنید، اما این یک ایده خوب نیست و به شما کمک نخواهد کرد. به خودتان یادآوری کنید که شما دوست داشتنی هستید. دوستان و خانواده شما می خواهند به شما کمک کنند، زیرا آنها به شما اهمیت می دهند، پس برای اینکه کمی به آنها کمک کنید تا به شما کمک کنند، به خوبی به آنها احتیاج دارید. خوب است که از کسی بخواهید که فقط با شما باشد – هیچ کاری انجام ندهد یا صحبت نکند، بلکه فقط از شما مراقبت کند و همراه شما باشد. با آنها درباره اینکه چطور احساس نارضایتی در مورد این عشق و احساس دارید، صحبت کنید به عنوان مثال، شما ممکن است بگوئید: “احساسات مختلفی را به دلیل این عشق احساس می کنم. من گاهی اوقات اشتباه می کنم و در زمان های دیگر خوش بین هستم در مقابل تلاش های آن ها برای تشویق شما مقاومت نکنید. آنها فقط می خواهند شما را با خنده و کارهای سرگرم کننده خوشحال کنند. از آنها بخواهید که به شما در جلوگیری از پیامک، تماس گرفتن با عشق سابق خود کمک کند.
 • شکست عشقیشکست عشقی
 • به خوبی خودتان را درمان کنید. مراقبت از خودتان نمی تواند پس از شکست عشق راضی کننده باشد. شما ممکن است به علت عدم خواب احساس خستگی داشته باشید. حقیقات نشان می دهد که جدایی می تواند در واقع قلب را تضعیف کند، بنابراین به خوبی خود را درمان کنید. با غذا خوردن و داشتند وعده های متعادل، خواب کافی و شرکت در فعالیت بدنی منظم خود را تقویت کنید. این به شما از نظر جسمی و ذهنی کمک خواهد کرد.وقت خود را برای انجام کاری متفاوت یا ویژه با ظاهر خود بیاورید. یک مدل موی جدید را امتحان کنید یا لباس های شاد بپوشید. چیزهای خاص مانند خرید، ماهیگیری یا حمام آبگرم امتحان کنید.
 •  وقتی دچار شکست عشقی شده اید مشاوره بگیرید اگر مشکل در تکمیل فعالیت های روزمره دارید، خوردن یا خوابیدن ممکن است بخواهید با یک مشاور صحبت کنید. اگر شما شروع به مصرف یا مصرف الکل یا مواد مخدر کرده اید، باید یک مشاور را نیز ببینید. مشاوره می تواند به شما در این موارد کمک کند به طوری که شما می توانید خوشحال باشید و تنها راهی برای دوست داشتن خودتان است.
 • تحقیقات نشان داده است که تغییرات شیمیایی در بدن پس از شکستگی عشق رخ می دهد که ممکن است موجب افسردگی شما شود. در برخی موارد، درمانگر شما ممکن است داروهای ضد افسردگی را تجویز کند تا به بدن شما کمک کند تا تغییرات شیمیایی که در جریان هستند، تنظیم شود. تکنیک های مقابله ای را امتحان کنید. گاهی اوقات ممکن است نیاز به استفاده از روشهای خاصی برای مقابله با استرس داشته باشید تا بتوانید با احساساتتان مقابله کنید. استفاده از این تکنیک ها می تواند به کاهش استرس هایی که در حال حاضر احساس می کنید کمک کند و همچنین به شما کمک می کند تا درازمدت شادتر باشید. تمرین تکنیک های تنفس عمیق می تواند به شما کمک کند تا به وضوح فکر کنید و برخی از احساسات منفی که ممکن است احساس کنید را کاهش دهید.

مدیتیشن را به عنوان راهی برای آرامش ذهن و قلب خود امتحان کنید. برای چند لحظه هر روز، به آرامی بنشینید و تمرکز خود را بر تنفس، یک مونترا یا فقط در لحظه حضور داشته باشید.

 

                                                                                                                                                                                                                             کدام مرکز مشاوره می تواند در زمینه شکست عشقی به من کمک کند

 

لذت بردن از زندگی پس از شکست عشقی

 • فعالیت های جدید را امتحان کنید یکی از راه های لذت بردن از زندگی پس از شکست عشقی این است که کاری انجام دهید که می توانید از آن لذت ببرید. از آن دسته از سرگرمی هایی که فکر می کنیدمی توانید انجام دهید فکر کنید، اما زمانی که در رابطه بودید وقت نداشتید. خودتان را با انجام این کار شاد کنید. شما می توانید یک فعالیت یا سرگرمی را امتحان کنید که یک استعداد جاری یا مهارت و یا مهارت جدید را توسعه می دهد. به عنوان مثال، نقاشی، باغبانی، شنا، یوگا یا شعر همه کارهای لذت بخش هستند که می توانید انجام دهید.
 • دوره ی آنلاین را بر روی چیزی که همیشه علاقه مند بودید امتحان کرده یا شروع به یادگیری یک زبان خارجی کنید، بکنید. با پیشرفت بیشتر شما به خودتان افتخار خواهید کرد.
 • اجتماعی باشید: وقت خود را صرف دوستان و خانواده که شما را خوشحال می کنند، کنید. شما همچنین می توانید افراد جدیدی را مشاهده کنید که ممکن است تبدیل به دوستان عالی و حتی یک عشق آینده شوند.شرکت در مراسمی که خانواده و دوستان شما را دعوت می کنند مانند بازی ها. شما می توانید از عزیزان خود حمایت کنید و احتمالا دیدار با برخی از افراد جدید را افزایش دهید.
 • کمک داوطلبانه یا حمایت از دیگران: با کمک به جامعه خود و دیدار با افرادی که دارای منافع مشابه شما هستند احساس خوبی خواهید داشت. سازماندهی فعالیت های کوچک (یا بزرگ) برای دوستان و خانواده مانند ترتیب دادن شام و مهمانی به شما احساس موثر بودن و تنها نبودن می دهد.

منبع


مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.