خیانت زنان متاهل چه نشانه هایی دارد ؟ بعد از خیانت چه باید بکنیم

گاهی ازدواج خوب پیش نمی رود و زنان به دلایل مختلفی دست به خیانت می زنند.

۷۶۱

خیانت زنان متاهل

خیانت زنان متاهل: از علت تا راه کار  

نیازی به گفتن نیست، این تجربه ی کابوس است. اغلب آزار دهنده تر از خیانت واقعی، دروغگویی و پنهان کاری است. اساسا، فردی که شریک خیانت شده را تصور می کند، همیشه صادقانه و وفادار نخواهدبود، و این موضوع تنها اعتماد خود را نسبت به آنها متزلزل می کند. در پاسخ، خیانت اغلب یک گردباد احساسی و روانشناختی رخ می دهد، که از یک اندیشه متمایز از ترس در یک طیف که کنترل می شود تا جایی که به هیچ وجه کنترل نمی شود، مانند هر فرد دیگری که در بحران است رخ می دهد.

خیانت زنان متاهل
خیانت زنان متاهل

علاوه بر درد عاطفی (نوسانات شدید خلق)، پاسخ های رایج عبارتند از:

  • تبدیل شدن به یک کارآگاه در تلاش برای کشف کامپیوتر، تلفن، کیف پول، صورتحساب کارت اعتباری، ایمیل، متون و غیره به بررسی مدارک سخت
  • وسوسه شدن برای خیانت متقابل
  • و از دست رفتن تمرکز بر فعالیت های معمول روزمره.مسائل خواب مانند کابوس و یا ناتوانی در خواب، خوابیدن یا بیدار شدن
  • احساس افسردگی ، اضطراب و / یا انزوا.خشم ، انتقادها و آزار و اذیت کلامی یا جسمی.
  • اجتناب از تفکر و یا صحبت کردن در مورد خیانت، با «محو کردن» با یک ماده مضر ( الکل ،مواد مخدر ، سیگار ) و یا از طریق رفتار (خرید، قمار، غذا خوردن) – 
  • امیدوار بودن که مشکل به سادگی از بین برود و همه چیز به حالت عادی برمی گردد.

به طور کلی، حداقل در ابتدا بیشتر همسران خیانتکار به دنبال طلاق نیستند. اغلب در یادگیری درباره خیانت، آنها فقط سعی دارند چگونگی درگیری با این موضوع را بدانند. این جایی است که تکنیک های مشاوره در بحران، در اینجا و حال، ذهنیت و راه کار با استراتژی های زندگی روزمره، برای مراجع مفید است، در حالی که تلاش برای درک اینکه چرا خیانت رخ داده است، بیشتر مفید است. معمولا فردی که به او خیانت خیانت شده دارای سوالات بسیار اساسی است و نیاز به پشتیبانی مستقیم دارد.

خیانت زنان متاهل
خیانت زنان متاهل

آیا باید پس از خیانت طلاق را انتخاب کنم؟

خیر! اولین انختاب این نیست. مگر اینکه شما قبلا برنامه ای برای انجام این کار دارید . در غیر اینصورت، من توصیه می کنم یک دوره حداقل شش ماهه، که به شما و شریک زندگی شما امکان می دهد تا پس از شوک اولیه افشای خیانت، فکر کنید در مورد آنچه که واقعا در دزار مدت می خواهید. این بدان معنا نیست که شما و همسر خیانت کار شما باید در همان رختخواب یا حتی زیر یک سقف بخوابید. در حقیقت، اندکی زمان جدایی از هم می تواند به هر دو نفر سود برساند و  به شما فضای مورد نیاز برای فکر کردن را می دهد. شما همچنین ممکن است بخواهید به کمک خارجی از یک متخصص روابط زناشویی که می تواند به شما در روند بهبود و بازسازی اعتماد به رابطه کمک کند، مراجعه کنید. (متخصص زوج درمانی)

خیانت زنان متاهل

با بچه ها چه کنیم؟

در اینجا دو ملاحظات اولیه وجود دارد: اول ایمنی است. به احتمال زیاد خیانت زنان متاهل تاثیر زیادی بر فرزندان دارد. بنابراین او به طور مستقیم برای بچه های شما خطرناک نیست. با این حال، بچه های شما هنوز هم ممکن است موارد سه گانه مواد جنسی نامناسب (پورنوگرافی آنلاین، سایت های چت سکسی و غیره) را مورد استفاده قرار دهند و این امکان را باید در نظر گرفت – هرچه زودتر بهتر است این مورد رفع شود. نگرانی دوم این است که بچه ها درباره خیانت چه می گویند. اولین توصیه من در اینجا این است که شما باید به یاد داشته باشید که آنچه که اکنون می گویید نمی توانید بعدا نادیده بگیرید، بنابراین نظرات خود را تعدیل کنید. مهم نیست که بچه های شما نیاز به شنیدن اظهارات بسیار قاطع و یا جزئیات گرافیکی ندارند. معمولا بهتر است اگر شما و همسرتان با آن ها صحبت کنید و به آن ها چیزی شبیه به “مادر / پدر شما  در حال حاضر با هم مشکل دارند بگویید.  هم چنین به آن ها بگویید ما تلاش می کنیم مشکل را با هم برطرف کنیم، ما می دانیم که تنش در خانه وجود دارد و ما می خواهیم شما درک کنید که این تقصیر شما نیست. ما هر دو هنوز شما را دوست داریم و به سلامتی شما اهمیت می دهیم، حتی اگر برای مدت کوتاهی به نظر شما عادی نباشیم. »سپس اگر بچه ها سوالی داشته باشند می توانید به آن ها یک پاسخ مناسب دهید .

خیانت زنان متاهل
خیانت زنان متاهل

انواع خیانت زنان متاهل 

هنگامی که افراد در رابطه با خیانت در یک رابطه فکر می کنند، خیانت جنسی معمولا اولین چیزی است که به ذهن می آید. اما همانطور که کریستین ویلک ، زوج درمانگر، در مراجعانش دیده است، دیگر روش های کمتر واضح وجود دارد که همسران می توانند پیوند زناشویی خود را از بین ببرند. این درمانگر می گوید: “امور زیادی می تواند منجر بهبود شرایط برای بسیاری شود.” اما طلاق نیز ممکن است رخ دهد.

1. شما همیشه بچه ها را در اولویت قرار می دهید.

چه کسی اولین بار در زندگی شمامی آید، همسر یا بچه های شما ؟ اتو کالینز، زوج درمانگر می گوید: در حالی که باید اولویت بندی نیازهای فرزندان خود مورد توجه قرار دهید، تمامی تمرکز خود را بر روی آن ها قرار ندهید تا بتوانید همسر خود را از انرژی و حضور خود برخوردار سازید “شما فکر می کنید تمرکز بر روی بچه هایتان و سایر وظایف  روابط شما را تقویت می کند و روابط شما را بهتر می کند اما در عوض دقیقا برعکس اتفاق می افتد”، کالینز گفت. “شما و همسرتان در نهایت تبدیل به غریبه هایی می شوید که ممکن است یکدیگر را دوست داشته باشید، اما شما  عاشق نیستید، عمدتا به دلیل این که رابطه بدون توجه به آن را نادیده گرفته اید. ( نوروفیدبک تراپی )

2. شما با شخص دیگری احساسات خود را در میان می گذارید. 

همسر شما باید محرم  راز و احساس شما باشد. فوجان زین، روان درمانگر، می گوید: اگر شما شروع به بیان احساس عاطفی برای فرد دیگری کنید – مخصوصا کسی که به آن جذب شده اید، می توانید به او وابسته شوید. (این به خصوص زمانی خطرناک است که شما جزئیات غریزی در مورد رابطه خود را با این شخص جدید در میان بگذارید.) “هنگامی که یک شریک شروع به دادن مکان خاصی از دوستی، نزدیک بودن و صمیمیت به شخص دیگری می کند، ما احساس گناه می کنیم.” “همسر شما باید بهترین دوستانتان باشد، اما او نیاز دارد تا امنیت و دوستی با فرد دیگری  را نیز در حد تعادل داشته باشد. داشتن یک رابطه احساسی نزدیک که بیش از آنچه که با شما دارد نوعی خیانت محسوب می شود.

خیانت زنان متاهل
خیانت زنان متاهل

3. شما در تمام روز به گوشی خود چسبیده اید.

مهم نیست که آیا شما از طریق ایمیل های مهم کار می کنید یا با دوستان خود صحبت می کنید. هنگامی که زمان زیادی را صرف تلفن همراه خود می کنید همسرتان احساس خوبی نخواهد داشت. “از خود بپرسید: آیا وقت بیشتری را صرف استفاده از رسانه های اجتماعی می کنم تا با همسر خود صحبت می کنم؟” ( مشاوره خانواده آنلاین )

4. شما به همسر خود از نطر مالی خیانت می کنید.

این کارت اعتباری سری که شما از همسر خود پنهان کرده اید، در نهایت باید رو شود – و هنگامی که آن ها این کار را انجام می دهند، می توانند مشکل بزرگی داشته باشند. در سال 2011 که توسط صندوق ملی آموزش و پرورش مالی انجام شد، 68 درصد از زمان تصدیق مالی تاثیر منفی بر روابط داشته و 16 درصد از ازدواج ها به این دلیل  پایان یافت. هنگامی که یک زن اطلاعات مالی را پنهان می کند، اعتماد اساسی به مشارکت آنها را از بین می برد.” “شریکی که باید به دنبال اقدامات مالی دیگر باشد، معمولا احساس فریب خوردن می کند. عدم شفافیت در این زمینه به حداقل اعتماد منجر می شود. ( مشاوره زناشویی آنلاین )

 

5. وقت بیشتری را با دوستانتان صرف میکنید تا با همسرتان.

داشتن سرگرمی خارج از خانواده  شما نیز مهم است اما همیشه این روابط سالم نیستند. مشکل  زمانی اتفاق می افتد که همسرتان احساس کند که تقریبا همه چیز در زندگی شما، به ویژه دوستانتان، به اندازه کافی مقصر هستند.

نویسنده: سحر احسانی، روانشناس

منبع

مرکز مشاوره کافه خانواده با بهترین کادر درمانی آماده ارائه خدمات زوج درمانی به شما است. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02122636858 -09212773724


مطالب پیشنهادی 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.